GENEL MÜDÜRÜMÜZ GÜLDAL: “STOKLARIMIZIN KORUNMASI İÇİN BÜYÜK HASSASİYET GÖSTERİYORUZ”

04-01-2024 / Gösterim Sayısı : 1219 / Arşiv

Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, TMO stoklarının milli servet değerinde olduğunu vurgulayarak “13 milyon tonun üzerinde bir alım yaparak büyük bir rekora birlikte imza attık. Çok geniş bir hinterlantta kontrolümüz altındaki ürünlerin korunması için büyük hassasiyet gösteriyoruz.” dedi.

Toprak Mahsulleri Ofisi depolarını kontrol edip notlar alan Müşavir ve Başuzmanlarımız ile bir araya gelen Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL,  TMO gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen ve Merkez Birim Amirlerimizin de hazır bulunduğu toplantının açılışında konuşan Genel Müdürümüz GÜLDAL, 2023 yılının TMO açısından yoğun bir tempoda geçtiğine değinerek, “2023 yılında TMO olarak sahadaydık. Rekor miktarda ürün alımı ve ödeme gerçekleştirdik. Alım görevini tamamladık. Alım süreci boyunca sahada olduğumuz gibi muhafaza noktasında da kontrollerimizi bizzat sahadan gerçekleştiriyoruz” dedi.

Stokların kaliteli ve sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesi noktasında alım bittiği andan itibaren yapılan çalışmalara değinen GÜLDAL, “Geçmiş yıllardaki tecrübelerimizden de faydalanarak bir yol haritası belirledik. 93 kişilik deneyimli bir kadro oluşturduk.  Arkadaşlarımız gözlemlerini raporlayarak bizlere iletti. Biz de gerekli tüm tedbirleri anında alarak herhangi bir aksaklığa mahal vermeden süreci yönetiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu kontrollerin ürünler ticarete konu olana kadar durmaksızın devam edeceğinin altını çizen GÜLDAL “Belirli periyotlarla denetimler yaparak sahadan birebir bilgi almaya devam edeceğiz. Gelen raporları ayrıntılı bir şekilde değerlendiriyoruz. Personelimiz emanetimizdeki ürünlerin sağlıklı şekilde muhafazası için büyük gayret gösteriyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Toplantının devamında Genel Müdürümüz sahada görevlendirilen Müşavir ve Başuzmanlarımızdan görevlendirildikleri iş yerleriyle ilgili bilgi aldı. Hepsinin sahadaki gözlemlerini tek tek dinleyen Genel Müdürümüz notlar aldı ve yapılması gerekenlere ilişkin talimatlarını Birim Amirlerine iletti.