TARIM GAZETECİLERİ VE YAZARLARI DERNEĞİ’NDEN TMO’YA ZİYARET

16-11-2023 / Gösterim Sayısı : 1571 / Arşiv

 

Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği (TAGYAD) Başkanı Sayın İsmail UĞURAL ve dernek üyeleri ile bir araya geldi.

TMO 2023 yılı alım faaliyetlerinin gündeme geldiği görüşmede, TMO’nun 2023 yılı sezonunu rekorlar sezonu olarak kapattığını belirten Genel Müdürümüz GÜLDAL, “13 milyon ton ile TMO tarihimizin en yüksek ürünün alımını gerçekleştirdik. Aldığımız ürünlere karşılık üreticilerimize şu ana kadar 93 milyar TL ödeme yaptık. Devam eden alımlarla birlikte bu yıl üreticilerimize 108 milyar TL ödemiş olacağız. Tabii bu alımları yaparken açtığımız 614 alım noktası ve günlük 250 bin tona çıkan alım miktarlarımız ile görevlendirdiğimiz personel de en üst düzeyde oldu. Bugün geriye dönüp baktığımızda 2023 yılı alım sezonunu, Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir büyük başarı ile kapatıyoruz. Bizim için gurur vesilesidir. Bu başarıda tüm TMO personelinin emeği vardır. Ben, bize her daim destek olan başta Sayın Bakanımız İbrahim YUMAKLI’ya, işbirliği yaptığımız resmi ve sivil kurumlarımıza ve tabii en önemlisi üreticilerimize şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı. 

TAGYAD Başkanı İsmail UĞURAL’da görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL’a teşekkür etti. TMO faaliyetlerini yakından takip ettiklerini belirten UĞURAL, “TMO’nun son yıllarda gösterdiği başarı takdire şayandır. Sizin, tarım sektöründe çekirdekten yetişmiş olmanızın bu başarıda önemli katkısı olduğunu düşünüyorum. Ben sizin nezdinizde tüm TMO personeline teşekkür ediyor başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.” dedi.