KURUMUMUZ, ULUSLARARASI İLAÇ KATKI VE ARA MADDELERİ FUARI’NA KATILDI

31-10-2023 / Gösterim Sayısı : 2329 / Arşiv

Dünya ilaç sektöründe önemli yeri bulunan “Uluslararası İlaç Katkı ve Ara Maddeleri Fuarı (CPHI)” 24-26 Ekim tarihleri arasında İspanya’nın Barselona kentinde düzenlendi.

50 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayan Fuar’a stant açarak katılım sağlayan Kurumumuz; dünya standartlarına sahip Afyon Alkaloidleri Fabrikamızda (AAF) üretilen afyon ve türevlerinin tanıtılması, pazarlanması ve gerekli satış bağlantılarının yapılması yönünde faaliyette bulundu.

Ülkemiz, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sayın Ahmet BAĞCI ve Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Mustafa ALPASLAN ile Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL’ın yer aldığı bir heyet tarafından temsil edildi. Ayrıca Barselona Başkonsolosumuz Sayın Selen EVCİT’in de ziyaret ettiği standımızda dünya ilaç sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 40 yabancı firma temsilcisiyle temaslarda bulunuldu.

Fuar’da edinilen bilgiler; TMO’nun yıllık haşhaş üretimi başta olmak üzere morfin ve türevlerinin tanıtımı, pazarlanması ve satışı gibi stratejilerinin belirlenmesinde önemli bir yer tutuyor.