GENEL MÜDÜRÜMÜZ GÜLDAL MERSİN’E ÇALIŞMA ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ

02-10-2023 / Gösterim Sayısı : 2370 / Arşiv

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL Toprak Mahsulleri Ofisinin faaliyetleri kapsamında yürütülen işlerle ilgili bir dizi ziyaret ve temasta bulunmak üzere Mersin’e gitti.

Genel Müdürümüz ilk olarak Toprak Mahsulleri Ofisi’nde görev yapan Ziraat Mühendislerine yönelik düzenlenen Fumigasyon Operatörlük eğitimini ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada mesleki ve kurumsal tecrübelerini aktaran GÜLDAL “Stoklarımızın sağlıklı şekilde muhafaza edilebilmesi için bu eğitim çok önemli. Milli bir servet bizim Kurumumuza emanet ediliyor. Bunu hiç unutmadan bu eğitimlerle birlikte kendimizi sürekli geliştirmemiz lazım. Bu kapsamda eğitim organizasyonunu gerçekleştiren Mersin Zirai Karantina Müdürlüğüne ve eğitimcilerimize teşekkür ediyor, siz meslektaşlarıma da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Mersin Başmüdürlüğümüze geçen GÜLDAL, burada personelle bir araya gelerek faaliyetlerimizi değerlendirdi. Yeni inşa edilen 30 bin tonluk yatay deponun yapım çalışmalarını da inceleyen Genel Müdürümüz, bu deponun kullanıma başlamasıyla Mersin’de toplam depolama kapasitemizin 150 bin tonun üzerine çıkacağını vurguladı. Ziyaretinin ardından personele teşekkürlerini ileten GÜLDAL,  “En büyük liman işletmelerimizden biri olan Mersin Başmüdürlüğümüzdeki faaliyetlerimizi değerlendirdik. Mesai arkadaşlarıma çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum.” dedi.

Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, ziyaretinin ikinci gününde Akdeniz Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birliği’nin düzenlediği “İhracatın Yıldızları Ödül Töreni ”ne katılım sağladı.

Genel Müdürümüz burada yaptığı konuşmada TMO’nun faaliyetlerinde Mersin’in çok büyük rol oynadığını vurguladı. Mersin’in Akdeniz bölgesinde küresel ticaretin merkezi konumunda bulunduğunu belirten GÜLDAL “Akdeniz’de küresel ticaretin merkezi olan Mersin’de bu organizasyonun yapılması başka bir anlam ifade ediyor. Küresel ticarette ülkemiz çok önemli bir konumda. Türkiye uzun yıllar sonra özel sektör eliyle Kanada, Meksika ve Avrupa Birliği ülkelerine buğday ihraç etti. Mersin de bu işi yapanların, başarılı iş insanlarının olduğu bir şehir. Ödül alan ihracatın yıldızlarını tebrik ediyorum. Ülkemiz tarımsal ihracatına katkı sunan tüm firmaları kutluyorum, ülkemizin daha yüksek ihracat geliri için başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.