MERKEZ BİRİMLERİ KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

15-09-2023 / Gösterim Sayısı : 4301 / Arşiv

Toprak Mahsulleri Ofisi Merkez Birimleri Koordinasyon Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL başkanlığında Genel Müdür Yardımcılarımız ve Merkez birim amirlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz GÜLDAL, toplantıda yaptığı konuşmada TMO’nun 2023 sezonu alım faaliyetlerini değerlendirdi. Çok büyük bir alım kampanyasını başarıyla yürüttüğümüze vurgu yapan Genel Müdürümüz “Hububat alımında 11 milyon tonu aşarak tarihi bir rekora imza attık.” dedi.

Genel Müdürümüz, TMO’nun sadece yaz dönemi faaliyet gösteren bir kurum olmadığını ve yılın her döneminde önemli görevler ifa eden bir kurum olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: “TMO’nun yükü, ciddi seviyede yükseldi. 11 milyon tonu aşan bir alım -ki henüz bitmedi, devam ediyor- gerçekleştirdik. Tabii bu büyük bir operasyon ve gerçekten çok büyük bir çalışma.” ifadelerini kullandı.

TMO’nun tüm teşkilatının bu alım döneminde özveriyle çalıştığını kaydeden GÜLDAL “Hububat alımı için tüm teşkilatımız sahadaydı. Alım noktası sayımız 612’ye kadar çıkmıştı. Arkadaşlarımız 40 gün boyunca hafta sonu tatili, bayram tatili yapmadan çalıştılar. Taşradaki arkadaşlarımız zaten büyük bir özveri gösterdi. Aynı zamanda Genel Müdürlükteki arkadaşlarımız da görev alarak destek oldu. Birimlerimizin hepsi elinden gelen her türlü desteği verdi. Tüm mesai arkadaşlarımıza minnettarız. Bu sektörden anlayanlar, ürünün alımında tecrübesi olanlar; memur olsun, bürokrat olsun, çiftçi olsun, siyasetçi olsun bu çalışmanın, bu gayretin fevkalade büyük bir başarı olduğunu söylüyorlar kabul ediyorlar.” dedi.

Bir yandan fındık ve mısır alımlarının devam ettiğini ancak hububat alımlarının sona doğru yaklaştığını hatırlatan GÜLDAL “Tabii ürünü almış olmakla bizim işimiz bitmiyor. Faaliyetlerimiz sürekli devam ediyor. Aldığımız ürünün muhafazası,  bekletilmesi, ekonomiye dönüştürülmesi bunlar da en az alım kadar önemlidir. İşin bu tarafını da yönetmeye çalışıyoruz. TMO olarak 85 yıllık tecrübemiz ve özverili personelimizle tüm bu süreçleri başarılı bir şekilde yürüteceğimize inancımız tam.” dedi.

Toplantı, Birimlerimizin kendi alanları ile yaptığı sunum ile son buldu.