GENEL MÜDÜRÜMÜZ DOĞU ANADOLU BÖLGESİ’NDE

28-08-2023 / Gösterim Sayısı : 10278 / Arşiv

 

Kurumumuz hububat alım sürecinde sık sık saha ziyaretleri yapan Genel Müdürümüz GÜLDAL, Doğu Anadolu ve İç Anadolu Bölgelerinde incelemelerde bulundu.

Programına Ağrı ile başlayan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL; burada TMO hububat alım noktalarını denetledi, personelimizle bir araya geldi.

Üreticilerimiz ve sektör paydaşları ile bir araya gelen, görüş alışverişinde bulunan GÜLDAL “Üreticilerimiz müsterih olsunlar. ÇKS’ye kayıtlı tüm ürünü TMO alacaktır. Son alım yapılıncaya kadar da TMO hububat alım noktaları açık kalacaktır.” diyerek net mesajlar verdi ve TMO’nun alımdaki kararlılığının altını çizdi. 

Ağrı’da alım noktamızı ve açık yığın sahamızı ziyaret ederek Ziraat Odası Başkanları ve üreticilerimizin sorularını yanıtlayan GÜLDAL “Hasadın yoğunlaşarak devam ettiği Ağrı’da günlük 1500 ton alım yapıyoruz. Ziraat Odası Başkanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyor, personelimize de kolaylıklar diliyorum.” dedi.

Daha sonra rotasını Iğdır’a çeviren Genel Müdürümüz, Iğdır Şube Müdürlüğümüzde personelimiz ile bir araya geldi. Burada Tarım ve Orman İl Müdürü Sayın Özkan YOLCU ile açık yığın sahamızda incelemelerde bulundu. Genel Müdürümüz Iğdır’da bugüne kadar yapılan en büyük alım miktarına ulaşıldığına değinerek “Alım faaliyetimizin sonlanmak üzere olduğu bölgemizde toplam 20 bin ton ürün aldık. Bu, Iğdır'da bugüne kadarki en büyük alım miktarı. Arkadaşlarımızın emeğine sağlık.” dedi.

Ziyaretinin 2. gününde Kars Şube Müdürlüğümüzü ziyaret eden GÜLDAL, üreticilerimizle burada yaptığı sohbette “Günlük 1300 ton alım yaptığımız Kars’ta 20 bin ton ürün aldık. Randevularımız açık ve hâlihazırda 37 bin ton randevumuz mevcut. Bu, Kars için tarihi bir alım.” ifadelerini kullanarak üreticilerimize ve azimle çalışan personelimize emekleri için teşekkür etti.

Daha sonra Kars Tarım ve Orman İl Müdürlüğünü ziyaret eden Genel Müdürümüz, İl Müdürü Sayın İbrahim ALTINTAŞ ile bir araya geldi.

Genel Müdürümüz GÜLDAL, Kars temasları sonrasında Erzurum’a hareket etti. Burada Horasan Ajans Amirliğimizde personelimiz ve üreticilerimizle bir araya gelerek sohbet etme imkânı bulan Genel Müdürümüz  “Üreticilerimiz yoğun ve düzenli bir alım çalışması yapıldığını, bu durumdan memnuniyetlerini sıklıkla ifade edip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorlar.  Ajans Amirimiz Murat KAYHAN'a emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Horasan’da yaklaşık 30 bin ton alım yapıldığını aktaran GÜLDAL “20 bin ton daha almayı öngörüyoruz. Randevularımız açık ve alımlarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Uzmanımız İlknur ÖZGENÇLİ ile Depo Memurumuz Bahadır KOÇ’a ve tüm alım ekibimize değerli emekleri için teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Ziyaretine Pasinler Geçici Alım Merkezi ile devam eden Genel Müdürümüz, daha sonra Erzurum Şube Müdürlüğümüze geçerek personel ile bir araya geldi. 

Erzurum’da Ticaret Borsasını da ziyaret eden GÜLDAL, Borsa Başkanı ile bir araya geldi. Ziyaret sonrasında bir de değerlendirme de bulunan Genel Müdürümüz “Değerli Başkanımız Sayın Hakan ORAL ile Borsa faaliyetleri, bölgesel piyasalar ve alım politikalarımız hakkında değerlendirmelerde bulunduk. Erzurum’da  lisanslı depo ihtiyacının en öncelikli yatırım kalemi olduğu hususunda hemfikiriz. Gelecek sezon yeni lisanslı depolarda alım yapmak istiyor ve bekliyoruz. Kendisine misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra depolama sahasında kaza geçiren ve ameliyat olan Ağrı Şube Müdürümüz Mahir ŞAHİN'i Erzurum'daki evinde ziyaret eden GÜLDAL, kendisine ve ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, daha sonra Mercan Tesisli Ekibimiz ile ziyaretlerini sürdürerek Mercan Belediye Başkanlığına geldi. Burada Mercan Belediye Başkanı Sayın Lokman GÜLTEKİN, Mercan Belediye Başkan Vekili Sayın Ömer GENÇ ve Ziraat Odası Başkanı Sayın Naci YILMAZ ile bir toplantı yaptı.

Daha sonra     Erzincan Şube Müdürlüğüne geçen Genel Müdürümüz buradaki alım faaliyetleriyle ilgili bilgiler aldı.  Erzincan’da bugüne kadar toplam 25 bin ton alım yapıldığına ve 3 bin ton randevu verildiğine değinen GÜLDAL “Randevularımız açık, alımlarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Memleketim bereketli bir sezon yaşıyor, tarihi bir alım gerçekleştiriyoruz. Bereketiniz bol, kazancınız daim olsun.” ifadelerini kullandı. Ayrıca Erzincan Şubemizde inşaat hâlindeki ilave hizmet binalarımızı da inceleyerek çevre peyzajıyla birlikte en kısa sürede bitirilmesi hususunda talimat verdi.

Genel Müdürümüz Erzincan’da Tarım ve Orman İl Müdürü Murat ŞAHİN, Ticaret Borsası Başkanı Nadir AKAR, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Rahmi ÖZENDİ, Erzincan Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Yaşar Kocatürk, Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkan Yardımcısı Mesut ÖZDEMİR, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İbrahim KARAKUŞ ve Ziraat Odası Başkanı Ahmet ÇILDIR ile bir de toplantı yaptı.

Erzincan’dan Sivas’a geçen GÜLDAL, Başmüdürlüğümüzde çalışma arkadaşlarımız ile bir araya geldi. Sivas’taki faaliyetlerimiz hakkında bilgiler alan GÜLDAL,  Sivas’ta hasadın sonlanmak üzere olduğunu belirterek “19 alım noktasında toplam 205 bin ton alım yaptık. 208 bin tonluk randevumuz var. Alımlarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Randevularımız ekim ayının sonuna kadar açık.” dedi.

Sivas Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit YILDIZ, Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah KARAKAYA ve Ziraat Odası Başkanı Hacı ÇETİNDAĞ ile de görüşen Genel Müdürümüz “Başkanlarımızla bölgede yürütmüş olduğumuz faaliyetler, randevu sistemimiz ve alımlar üzerine sohbet ederek görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerine ilgi ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Buradan sonra Sivas Merkez SiVTAŞ alım noktamıza geçen Genel Müdürümüz,  açık yığında incelemelerde bulundu. GÜLDAL, daha sonra Şarkışla Ajans Amirliğine hareket etti. Şarkışla’da 2 noktada toplam 35 bin ton alım yapıldığına değinerek “27 bin ton randevumuz mevcut. Açık yığın sahamızda 10 bin ton ürün alındı ve ileri tarihlerdeki randevularımız öne çekilerek alımlarımız sürüyor. Fedakârca görev yapan arkadaşlarımızı kutluyor, kendilerine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. Genel Müdürümüz, Ziraat Odası Başkanı Azimet TOPÇU’ya ilgi ve katkıları için teşekkürlerini iletti.

Ziyaretinde son olarak Sorgun’a giden ve burada da personelle bir araya gelerek incelemelerde bulunan Genel Müdürümüz GÜLDAL “Sorgun’da 4 noktada toplam 110 bin ton ürün aldık, 50 bin ton randevumuz mevcut. İleri tarihli randevularımızı öne çekerek alımlarımıza hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Personelimizin ellerine, emeklerine sağlık.” dedi.