GENEL MÜDÜRÜMÜZ GÜLDAL, BU HAFTA DA İÇ ANADOLU’DA

18-07-2023 / Gösterim Sayısı : 12670 / Arşiv

 

Son 19 günde 14 farklı ili dolaşan, yaklaşık 8 bin km yol kat ederek TMO hububat alım noktalarını inceleyen, denetleyen, buralarda üreticilerimiz başta olmak üzere sektör temsilcileri ve yerel yöneticilerle bir araya gelen Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL;  bu hafta da İç Anadolu Bölgemizin bazı illerinde temaslarda bulundu.

Genel Müdürümüz; Trakya ziyareti sonrasında İç Anadoluda Ankara, Kırıkkale, Kırşehir ve Aksaray illerimizdeki hububat alım noktalarımızı ziyaret etti. Buralarda üreticilerimizle bir araya gelen GÜLDAL, onlarla sohbet ederek görüş alışverişinde bulundu.

Genel Müdürümüze Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Yasin SARISOYun da eşlik ettiği ziyaret, 15-17 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleşti. 

İncelemelerine Ankara Başmüdürlüğü ile başlayan GÜLDAL, burada personelimiz ile bir araya geldi. Başmüdürlüğümüz faaliyetleri hakkında brifing alan GÜLDAL, üreticilerimizle de görüştü. Ziyareti sonrasında bir değerlendirmede bulunan Genel Müdürümüz Bu hinterlantta 25 noktada alımlar yoğun şekilde devam ediyor. TMO, arz edilen ürünü alacak şekilde hazırlıklarını ikmal etmiştir. Endişeye mahal yoktur.” dedi.

Buradan Kırıkkale Başmüdürlüğüne geçen Genel Müdürümüz, 11 noktada günlük 7 bin ton alıma ulaşan bölgede üreticilerle sohbet ederek sorularını yanıtladı.  Randevu gerçekleşme oranı yüzde 95 olan bölgede alımların sorunsuz devam ettiğini aktaran GÜLDAL, üreticilerimize bereketli bir sezon dileğinde bulundu.

Kırıkkale Milletvekili Sayın Mustafa KAPLAN, AK Parti İl Başkanı Sayın Engin PEHLİVANLI ile bir araya gelen GÜLDAL Kendilerine randevu, hububat alımı ve depolama sistemimizle ilgili bilgi sunduk. Nazik ziyaretleri ve ilgileri için teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Yoğun geçen Kırıkkale ziyareti sonrasında Kırşehire geçen Genel Müdürümüz, burada da faaliyetlerimizin mevcut durumu hakkında bilgiler aldı; alım noktalarımızda incelemelerde bulundu.  Burada da bir değerlendirmede buluna GÜLDAL Kırşehir ve Nevşehir hinterlandında 9 noktada günlük 7.500 ton alım yapıyoruz. Çarşambadan itibaren ise 11 noktada günlük 10.000 ton alım yapacağız. Haftanın yedi günü mesai gözetmeksizin çalışan personelimize kolaylıklar diliyorum.” dedi.

Kırşehir Milletvekili Sayın Necmettin ERKAN, AK Parti İl Başkanı Sayın Seher ÜNSAL, Ziraat Odası Başkanı Sayın Mevlüt TOPRAK ile Tarım ve Orman İl Müdürü Sayın Duran SEÇENden oluşan heyet; Kırşehirde Genel Müdürümüzü ziyaret etti. TMO faaliyetlerinin ve genel durumun değerlendirildiği ziyaret sonrasında GÜLDAL, heyete ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Buradan Kırşehir Boztepe TMO iş yerine geçen GÜLDAL, üreticilerimizle sohbet etti. GÜLDAL bu ziyaret sonrasında da Alım kapasitemizin yüksekliği çiftçiyi memnun ediyor. Randevularımız açık. Siz ürün getirmeye devam ettikçe biz alımlara devam edeceğiz. Fedakârca çalışan personelimize teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Daha sonra Kırşehir Ek Tesisimizde üreticilerimizle görüşen Genel Müdürümüz, Randevular açık, kapasitemiz müsait, endişeye mahal yok. TMO personelimiz fedakârca çalışıyor, hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziyaretinin üçüncü gününde Kırşehir Hacıbektaş TMO iş yerimize geçen Genel Müdürümüz, Günlük 1200 ton alım yaptığımız noktada üreticimiz Sümer ÜNAL’ın ürün tesliminde bulundu. Üretici ile sohbet etti. Ziyaret sonrasında  Alımlarımız yoğun bir şekilde devam ediyor, edecek. Bereketiniz bol olsun.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Aksaray Başmüdürlüğümüze geçen GÜLDAL, buradaki faaliyetlerimizin mevcut durumuna ilişkin bilgiler aldı. Ziyaret sonrasında GÜLDAL, Aksaray hinterlandımızda 26 noktada günlük toplam alım miktarımız 9.500 ton. Yoğunluğumuz devam ediyor. Üreticimizin arz ettiği bütün ürünü almak için personelimiz mesai gözetmeksizin çalışıyor. Personelimize teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum.” dedi.

Aksaray Valisi Sayın Hamza AYDOĞDU'yu da ziyaret eden Genel Müdürümüz Sayın Valimiz her zaman olduğu gibi Aksaraydaki alım faaliyetlerimizi yakından takip ediyor, ve katkı sağlıyor. Kendisine çalışmalarımızla ilgili bilgi sunduk, ilgi ve destekleri için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Sayın Hamit ÖZKÖK’ü ziyaret eden Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, burada sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Aksaray hinterlandındaki alımlarımız hakkında bilgi vererek sektöre yönelik değerlendirmelerde bulundu. Kendilerine misafirperverlikleri için teşekkür dileklerini iletti.

Genel Müdürümüz daha sonra Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürü Sayın Bülent SAKLAV’ı ziyaret etti. Hububat piyasaları, randevular ve alımlarımız hakkında istişarede bulunan GÜLDAL, misafirperverlikleri için İl Müdürüne teşekkür etti.

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Sayın Emin KOÇAK ve meclis üyeleriyle hasat ve alım içerikli değerlendirme toplantısı yapan Genel Müdürümüz Aksaray hinterlandında toplam 175 bin ton alım yaptık. 26 alım noktası ile günlük randevu kapasitemizi 11.000 tona çıkarıyoruz. Üreticilerimize hayırlı olsun.” dedi.

Son olarak Şereflikoçhisar alım tesisimize gelen Genel Müdürümüz, burası için Günlük 1700 tona yakın alım yaptığımız noktamızda randevu sistemimiz sorunsuz  işliyor. Personelimize kolaylıklar, üreticimize hayırlı hasatlar diliyorum.” dedi.