GENEL MÜDÜRÜMÜZ GÜLDAL, TRAKYA’DA

14-07-2023 / Gösterim Sayısı : 11784 / Arşiv

 

Ege ve Güney Marmara Bölgeleri ziyareti sonrasında ayağının tozu ile Trakya’ya geçen Genel Müdürümüz GÜLDAL, alım noktalarımızı denetledi; üretici ve üretici örgütleri başta olmak üzere sektör paydaşlarımızla bir araya gelerek TMO hububat alımlarına ilişkin “Son tanesine kadar mutlak suretle alacağız.” dedi.

Hububat hasadının yoğunlaşarak devam ettiği bu günlerde TMO alımlarını sahadan ilk elden yöneten Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL; Trakya Bölgesi’nde Tekirdağ, Edirne, Kırıkkale ve İstanbul illerimizdeki hububat alım noktalarımızı ziyaret etti. Genel Müdürümüz, buralarda üreticilerimizle bir araya gelerek onlarla sohbet etti, sorunlarını dinleyerek notlar aldı. Gittiği her ilde sektör temsilcileri başta olmak üzere mülki idare amirleriyle de görüşen Genel Müdürümüz, önemli değerlendirmelerde bulundu.

Genel Müdürümüze, Alım ve Muhafaza Dairesi Başkanımız Gökhan GÜRBÜZ ile İnsan Kaynakları Dairesi Başkanımız Fatih KAYA’nın da eşlik ettiği ziyaret, 08-12 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleşti. 

Programına Çatalca’da bulunan TMO alım noktası ile başlayan GÜLDAL, alım noktasını denetlemesi sonrasında personelimiz ile bir araya geldi. Mevcut duruma ilişkin bilgiler alan Genel Müdürümüz GÜLDAL, üreticilerle sohbet ederek “Haftanın yedi günü yoğun bir şekilde alım faaliyetlerine devam ediyoruz.” açıklamasında bulunarak Kurumumuz personeline teşekkür etti.

Daha sonra TMO Çorlu iş yerimize geçen GÜLDAL, günlük alım kapasitesini 800 tondan 1200 tona çıkaran TMO personeline ve desteklerini esirgemeyen Ziraat Odası Başkanı Ali TOPUZ’a teşekkür etti. Ürün teslimi sırasında üreticilerle bir araya gelen GÜLDAL, onlara bereket dileklerini iletti.

Ziyaretinin ikinci gününde TMO Edirne Başmüdürlüğümüze geçen Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, burada da denetleme ve incelemelerde bulundu. Ziyareti sonrasında açıklamada bulunan GÜLDAL “Günlük 12 bin ton alım yapıyoruz. Yoğunluğumuzun karşılığı üretici memnuniyeti olarak bize dönüş sağlıyor. Mesai gözetmeksizin çalışan personelimize teşekkür ediyor, üreticimize bol kazanç diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Edirne’de sektör paydaşlarımızdan olan Trakya Birliği ziyaret eden Genel Müdürümüz, Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Şafak KIRBİÇ ve Genel Müdür Hakan ÇELEN'le bir araya geldi. Birlikte hububat ve yağlı tohum piyasaları üzerine değerlendirmelerde bulunan Genel Müdürümüz, misafirperverlikleri için Trakya Birlik yönetimine teşekkür etti.

Buradan Edirne Ticaret Borsasına bağlı Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk AŞ’ye geçen Genel Müdürümüz,  Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay ÖZTÜRK ile piyasalara yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Daha sonra Lalapaşa’ya geçen Genel Müdürümüz GÜLDAL,  alım merkezimizde ürün teslimine gelen üreticilerle bir araya geldi. Genel Müdürümüz burada yaptığı açıklamada “Günlük alım kapasitesine göre buğday alımına devam edeceğiz. Edirneli çiftçimizin tüm buğdayını son tanesine kadar mutlak suretle alacağız. Yeni alım noktası ile sorunun aşılacak. Üreticilerimizin randevuları öne alınacak.” müjdesini verdi.

TMO Süloğlu Geçici Alım Merkezine de uğrayan Genel Müdürümüz,  güneşin altında ürün depolayan Depo Memurumuz Hatice DURU’ya özellikle teşekkür ederek “ İyi ki varlar ve bizimle çalışıyorlar. Emeklerini unutmayacağız. Kolaylıklar diliyorum.” dedi

Buradan Kırklareli Başmüdürlüğümüze geçen Genel Müdürümüz, Kırıklareli’ndeki alım noktalarımızı ziyaret ederek personelimiz ve üreticilerimizle bir araya geldi. Genel Müdürümüz “Trakya’da hasat ve alımlar yoğun bir mesai gerektiriyor. Üretici memnuniyeti de personelimizin motivasyonu da bizim için önemli. Personelimize kolaylık, üreticimize bol kazanç diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kırklareli Valisi Sayın Birol EKİCİ'yi de ziyaret ederek hububat piyasası ve  alımlarımız hakkında bilgi sunan Genel Müdürümüz, misafirperverlikleri için  Sayın Vali’ye teşekkürlerini sundu.

Daha sonra Babaeski’de bulunan TMO iş yerine geçen Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, burada üreticilerimizle bir araya geldi. GÜLDAL  “Üreticilerimizin emeği bizim için çok değerli.  TMO’ya arz edilen bütün ürünü alacağız. Üreticilerimiz müsterih olsunlar. Hayırlı ve bol kazanç diliyorum.” dedi

Babaeski TMO-TOBB LİDAŞ alım noktasında da incelemelerde bulunan Genel Müdürümüz  “Günlük 1900 ton alım yapılan iş yerimize ürün arzı devam ediyor. Görevi başında olan personelimize kolaylık, üreticilerimize bol kazanç diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Tekirdağ Hayrabolu’da bulunan TMO iş yerimizi ziyaret eden GÜLDAL,  burada incelemelerde bulundu. Alımların devam ettiğini, Ofis personelinin son randevuya kadar görevinin başında olduğunu belirterek çalışma arkadaşlarımıza kolaylık dileğinde bulundu.

Daha sonra Hayrabolu TMO-TOBB LİDAŞ alım merkezine geçen GÜLDAL “Günlük 1800 ton alım yaptığımız depoda faaliyet sürerken üreticilerimizle sohbet ederek sorularını yanıtladık. Personelimize hayırlı mesailer, üreticilerimize de kolaylıklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin üçüncü gününde TMO Tekirdağ Başmüdürlüğümüze gelen Genel Müdürümüz, burada personelimiz ile bir araya geldi. Tekirdağ’daki faaliyetlerimiz hakkında bilgiler alan Genel Müdürümüz “17 alım noktasında günlük 15 bin ton tahıl alımı yapılıyor. Verilen randevular ve açılacak depolama tesisleri ile yaklaşık 600 bin ton alım hazırlığımız var. Tekirdağ'da son ürün gelene kadar alımlarımız sürecek. Bereketiniz bol olsun.” dedi

Tekirdağ merkez liman depolarındaki alım faaliyetlerini yerinde gören GÜLDAL, her bir arkadaşımıza ayrı ayrı başarı ve kolaylık dileğinde bulundu.

Daha sonra AK Parti Tekirdağ Seçim İşleri Başkanı Sayın Ali GÜMÜŞ ve tarım temsilcileriyle bir araya gelen Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, TMO’nun bölgedeki faaliyetlerine ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.  Genel Müdürümüz toplantı sonrasında  “Son ürün gelene kadar TMO olarak alım faaliyetlerimizin süreceğini ifade ettik. Kendilerine ziyaretleri ve ilgileri için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

TMO Muratlı Ajansında MAYDÜ ve yatay depolama yerlerini inceleyen Genel Müdürümüz, alım faaliyetlerini takip ederek personelimizden bilgiler aldı.  Burada ürünlerini TMO’ya teslim etmek için gelen çiftçilerle sohbet eden GÜLDAL, üreticilere bereketli kazançlar dileğinde bulunarak görevini başarıyla yerine getiren personelimize teşekkür etti.  

Son olarak Silivri Ajans Amirliğimize gelen Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, incelemelerini burada da sürdürdü.

Saha ziyaretlerini prensip hâline getiren Genel Müdürümüzün önümüzdeki günlerde de faaliyetleri devam edecek.