GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAHADA ALIMLARI İLK ELDEN YÖNETİYOR

19-06-2023 / Gösterim Sayısı : 6304 / Arşiv

Hasadın devam ettiği Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne giden Genel Müdürümüz, TMO iş yerlerini denetledi; üreticimiz başta olmak üzere sektör temsilcileri ile bir araya gelerek durum değerlendirmeleri yaptı.

TMO hububat alım fiyatlarının Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 6 Haziran 2023’te açıklanması ile ekibini toplayıp koordinasyon, değerlendirme ve planları gözden geçirme toplantısı yapan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL; toplantının akabinde hasadın sürdüğü Mardin, Şanlıurfa ve Adıyaman’a ziyarette bulundu.

16-18 Haziran 2023 tarihlerini kapsayan ziyaret, yoğun bir tempoda başladı ve yine aynı yoğunlukla son buldu. 

Programına Mardin ile başlayan GÜLDAL, Mardin Valisi Sayın Mahmut DEMİRTAŞ'ı ziyaret ederek önemli bir hububat üretim kapasitesi olan Mardin'deki TMO faaliyetleri konusunda bilgi paylaşımında bulundu. Ziyaret sonrası kısa bir açıklama yapan GÜLDAL “Sayın Valimize Kurumumuza göstermiş olduğu ilgi ve sağladığı değerli katkıları sebebiyle teşekkürlerimizi ifade ediyoruz.” dedi.

Buradan TMO Mardin Şube Müdürlüğümüze geçen GÜLDAL, personelimiz ile bir araya geldi. Mardin’deki son durum hakkında brifing alan GÜLDAL, iş yerimizi denetleyerek personelimize talimatlarını ilk elden verdi. Mardinli üreticilerimize bir de müjde veren Genel Müdürümüz “Mardin’de günlük randevu kapasitemizi 4 kat arttırıyoruz. Ayrıca ilave depo yerlerimizi de belirledik.” açıklamasında bulundu.

Mardin Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezinde üretici ve esnaf ile buluşan GÜLDAL, hem üreticilerimizin hem de esnafımızın taleplerini not aldı. Sorularına ilk ağızdan yanıtlar verdi. Katılımcıları TMO çalışmaları konusunda bilgilendiren GÜLDAL “TMO alım fiyatlarının referans fiyattır. Alım primi desteği tüm üreticilerimiz için geçerlidir. Bölgedeki depo ve alım kapasiteleri ile TMO randevu sayılarını en yüksek seviyeye çıkardık.” ifadelerini kullandı.

Burada Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleriyle bir araya gelen Genel Müdürümüz, hububat piyasası ile ihtiyaçlarının iç piyasadan temini konularında istişarede bulundu.

GÜLDAL, Dicle Un Sanayicileri Derneği Başkanı Veysi DUYAN ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile de hasat sezonu değerlendirmesi yaptı. Genel Müdürümüz burada da çiftçilerimizin ürünlerinin referans fiyatlarla değerini bulması yönünde açıklamada  bulundu.

Mardin Şenyurt TMO tesisinde devam eden buğday alımlarımızı yerinde gören Genel Müdürümüz, mesai mefhumu gözetmeden çalışan arkadaşlarımıza başarı dileğinde bulundu.  Genel Müdürümüz GÜLDAL, bir müjde de buradaki üreticilerimize verdi. GÜLDAL “Yeni temin ettiğimiz depolarla ilçedeki alım kapasitesini 3 katına çıkardık.” ifadelerini kullandı.

Buradan Şanlıurfa’ya geçen Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, Viranşehir’de bulunan TMO Ajans Amirliğinde ilk hasat edilen ürünlerin alımına katıldı. Ürünlerini TMO’ya getiren üreticilerimizle sohbet eden GÜLDAL, ürününü TMO’ya sattıktan sonra kendisini ziyarete gelen Ferit YILDIZOĞULLARI ve Faysal Turan KURAN ile görüştü. Üreticiler, TMO faaliyetleri dolayısıyla Genel Müdürümüze teşekkür etti.

Şanlıurfa ziyareti kapsamında değerlendirmelerde bulunan GÜLDAL, “Şanlıurfa’da bulunan TMO depolarımıza yeni ilave ettiğimiz 50 bin tonluk, kurutma üniteli, kapalı depo tesislerimizde incelemelerde bulunduk. Kurumumuza ve bölge üreticilerimize hayırlı olsun.” dedi.

Bozova iş yerimizde de faaliyetlerimizi inceleyen GÜLDAL, personelimizden devam eden arpa alımlarına ilişkin bilgi aldı. Burada alım kapasitesinin yükseltilmesi için ilave tedbirler planlandığını belirten Genel Müdürümüz, personelimize çalışmalarında kolaylık diledi.

GÜLDAL Şanlıurfa’daki ziyaretlerini tamamlamasının ardından Adıyaman’a hareket etti. Adıyaman TMO Başmüdürlüğümüzde Ziraat Odası Başkanları ve üreticilerimizle bir araya gelen Genel Müdürümüz, buradaki hasada ve TMO alım çalışmalarına ilişkin istişarelerde bulundu.  GÜLDAL, Adıyaman’da randevu ve alım miktarlarını artırmak için yeni depolama sahalarının planlandığını aktardı.

Kızılcahöyük alım noktasında görev yapan personelimiz ve üreticilerimiz ile de görüşen Genel Müdürümüz alım faaliyetlerimizi denetledi.

Genel Müdürümüz GÜLDAL, Samsat yolu üzerinde hasat yapan üreticimiz Fatin Rüştü Zorlu TURANLI'nın biçerdöver ile arpa biçimine refakat etti. Sonrasında bir değerlendirmede bulunan GÜLDAL “Adıyaman'da Kurumumuz ile birlikte alım faaliyetlerimizi yakından takip eden ve katkı sağlayan, bizleri yalnız bırakmayan Adıyaman Ziraat Odaları Başkanı ve Koordinatörü Yaşar ÖZKAN ile Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu TURANLI’ya teşekkür ediyorum. Tüm üreticilerimize bol bereketli bir hasat sezonu diliyorum.” dedi.