TMO DEPREM BÖLGESİNDEKİ İŞYERİMİZ İÇİN KONTEYNER ÜRETİYOR

27-02-2023 / Gösterim Sayısı : 4641 / Arşiv

 

Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO), deprem bölgesinde kullanılmak üzere kendi atölyesinde konteyner üretimi yapmaya başladı.

Deprem nedeniyle önemli bir ihtiyaç olan konteynerleri, TMO kendi imkanları ile üretip deprem bölgesindeki işyerlerine gönderiyor. Malatya, Adıyaman, Osmaniye ve İskenderun’a ulaştırılan ilk konteynerler hizmet vereceği alanlara kuruldu.

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, TMO Güvercinlik Ek Tesislerindeki konteyner üretim alanında personelimizi ziyaret ederek yapılan konteynerleri inceledi.

Konteynerlerin uzun süreli kullanım için hazırlandığına dikkat çeken GÜLDAL,  “Depremin olduğu 11 ilin tamamında TMO iş yerleri var. İş yerlerimizin bazıları depremden etkilendi. TMO iş ve işlemlerinin aksatılmadan devamını sağlamak için piyasadan konteyner temin etmek istedik. Piyasada hazır halde olan konteynerler deprem bölgesine gönderilmiş. Yeni konteyner üretiminin ise deprem nedeniyle gecikebileceğini  gördük. Biz TMO olarak atölyemizi devreye aldık. Elimizde olan malzemeleri piyasadan temin ettiklerimizle destekledik ve kendi konteynerlerimizi üretmeye başladık.” ifadelerini kullandı.

TMO üretimi konteynerlerin en iyi kalitede olduğunu belirten GÜLDAL, “Birinci sınıf malzeme kullanıyoruz. Bu konteynerleri deprem dolayısıyla kullanım ihtiyacı bittikten sonra görev alanımızdaki ürünlerin hasat dönemlerinde Alım Merkezlerimizde de kullanmayı planlıyoruz.” dedi.

TMO’nun bu tür olağanüstü durumlarda olağanüstü tedbirleri devreye aldığının altını çizen Genel Müdürümüz, atölyemizde kısa sürede konteyner üreten ekibimize gayretleri için teşekkür etti. GÜLDAL, “Üretimimiz devam edecek. Bölgedeki arkadaşlarımızı yalnız bırakmayacağız ve bu zor zamanları hep birlikte Allah’ın izniyle geride bırakacağız.” dedi.

Cam yünü ile izolasyonu tam yapılan konteynerlar iki odadan oluşuyor. Isıtıcı, lavabo, yatak gibi yaşam malzemelerini de içeriyor. Oldukça ergonomik olan konteynerler hazır olunca yine TMO imkânları ile ivedilikle deprem bölgesine gönderiliyor.