GENEL MÜDÜRÜMÜZ AHMET GÜLDAL TARIM ÖĞRENİMİNİN 177. YILDÖNÜMÜ PROGRAMINA KATILDI

11-01-2023 / Gösterim Sayısı : 2302 / Arşiv

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, Ankara Üniversitesinde gerçekleştirilen ‘Türkiye’de Tarım Öğreniminin 177. Yıldönümü’ programına katıldı.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından düzenlenen programda ‘Ziraat Mühendisi Olmak’ konulu panelde konuşan GÜLDAL, genç meslektaşlarına tecrübelerini aktardı.

GÜLDAL, kendisinin de Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun olduğuna işaret ederek “Bu okulu ve bu mesleği severek seçtim ve bilinçli bir şekilde ziraatçı olmayı hedefledim. Mezuniyetimden sonra mühendis olarak ilk görev yerim Tarım ve Köyişleri Bakanlığının Zonguldak İl Müdürlüğü oldu.  1990-2000 yılları arasında ise Proje ve İstatistik Şube Müdürü görevini ifa ettim. Buralardan elde ettiğim deneyim,  ürettiğimiz projeler mesleğim boyunca çalışmalarıma büyük katkı sağladı. Siz değerli genç meslektaşlarıma şunu söylemek isterim ki bizim meslekte iş bulma konusu sıkıntı olabiliyor. Bunun için meslektaşlarımızın bir konuda uzmanlaşması önemli. Örneğin seracılıkta, hayvan beslemede, sulama veya peyzaj gibi alanlarda uzmanlaşmak lazım. Bir alanda uzmanlaşan arkadaşım hem kendi işini kurabilir hem de isterse işletmelerde çalışma imkânına daha fazla sahip olabilir. Ben mesleğini çok seven bir meslektaşınız olarak bilfiil yönetimde ve sahada  yer alıyorum. Mesleği dolu dolu icra ediyor olmaktan gurur duyuyorum.” dedi.

GÜLDAL, konuşmasının devamında öğrencilik ve meslek hayatındaki deneyimlerini anlatmayı sürdürerek bu mesleği seçmek isteyen gençler için yol gösterici tavsiyelerde bulundu.

Program, Tarım Öğreniminin 177. yılı anısına katılımcılara hediye takdim edilmesinin ardından sona erdi.