ÖZBEKİSTAN TARIM HEYETİNDEN TMO’YA ZİYARET

19-12-2022 / Gösterim Sayısı : 2547 / Arşiv

Tarımsal işbirliğinin geliştirilmesi kapsamında Türkiye’ye gelen Özbekistan tarım heyeti, Toprak Mahsulleri Ofisini ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL ile bir araya geldi. Heyet ile gerçekleştirilen görüşmelerde tarım konusunda ülkeler arasındaki iş birliği ve bilgi alışverişinin artarak devam edilmesi konularına vurgu yapıldı.

Genel Müdürümüz GÜLDAL yaptığı konuşmada, her alanda olduğu gibi tarımsal konularda da iki ülke arasında gelişen ilişkilerin artırılmasının ülkemize katma değer sağlayacağını belirtti.

GÜLDAL, pandemi sürecinde ve akabinde TMO’nun tarım piyasalarının olumsuz etkilenmemesi amacıyla büyük gayretler gösterdiğini hatırlatarak “Kurumumuzun piyasa regülasyonu görevinde kullandığı enstrümanlar ve geliştirdiği politikalar konusunda kardeş ülke tarımına katkı sağlamak amacıyla yardıma ve işbirliğine her zaman açığız. Geçmişte Özbekistan’a yaptığımız ziyarette gördüğümüz misafirperverlikten çok memnun olduk. Heyetin programı kapsamında aynı ölçüde ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Genel Müdürümüzün konuşmasının ardından heyete Kurumumuzun yapısını ve faaliyetlerini anlatan bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi. Heyet temsilcileri de iki ülkenin tarihsel ve köken olarak birbirine çok yakın olduğunu belirterek karşılıklı işbirliği ve bilgi alışverişinin devam ettirilmesinin önemine vurgu yaptılar. İhtiyaç duyulan her konuda iletişimin kuvvetlendirilmesi yönünde hareket edilmesini temenni ederek Genel Müdürümüze ve Birim Amirlerimize misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ettiler.