GENEL MÜDÜRÜMÜZ GÜLDAL: ALIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR

25-10-2022 / Gösterim Sayısı : 2411 / Arşiv

GENEL MÜDÜRÜMÜZ GÜLDAL: ALIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Toprak Mahsulleri Ofisinin sahada etkin görev aldığının altını çizen Genel Müdürümüz, “Bazı ürünlerde alımlarımız tamamlandı ancak kuru üzüm, kabuklu fındık, çeltik, mısır ve kısmen de haşhaş alımlarımız devam ediyor.” dedi.

Kurumumuz Merkez ve Taşra Birim Amirleri Koordinasyon toplantısı 24 Ekim 2022, Pazartesi günü online olarak yapıldı. TMO politikaları ve güncel piyasa gelişmelerinin değerlendirildiği toplantının açılışında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, yoğun bir alım döneminden geçtiğimize değinerek 1999 yılından beri en yüksek hububat alımını gerçekleştirdiğimizi ve en yüksek stoku oluşturduğumuzu aktardı.

2022 yılının yağışlar nedeniyle bereketli geçtiğini/geçmekte olduğunu aktaran GÜLDAL, “TMO olarak çok aktif bir alım politikası yürüttük/yürütüyoruz. Alımlarımızın kusursuz şekilde ilerlemesi için büyük gayret gösteren başta taşra birimlerimizdeki personelimiz olmak üzere tüm personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Alım sezonun başlaması ile arkadaşlarımız üzerlerine düşeni eksiksiz yerine getirdiler. Şuana kadar hiçbir problemle karşılaşmadan alımlarımızı yaptık. Bazı ürünlerde alımlarımız tamamlandı. Ancak kuru üzüm, kabuklu fındık, çeltik mısır ve kısmen de haşhaş alımlarımız devam ediyor. Alım sezonuna başladığımız enerji ile bu süreci devam ettirip sonlandıracağız” ifadelerini kullandı.    

TMO’nun piyasa regülasyonu kapsamında yürüttüğü iki önemli çalışmaya da değinen GÜLDAL, “Yem ve un regülasyonu faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu faaliyetlerimiz kapsamında da piyasaları yakından takip ediyoruz. Yem regülasyonu çalışmamızda 5.250 TL olan arpa satış fiyatımız kapsamında üreticilerimize yem hammaddesi tedarik ediyoruz. Bu yıl geçen yıldan farklı olarak arpa tahsislerini üretici örgütleri üzerinden yapıyoruz. Ürün teslimlerini de 2’şer aylık satış periyodu ile gerçekleştireceğiz. Mısır hasadının tamamlanmasına müteakip mısır tahsislerimizi de üreticilerimize yapacağız” dedi.

Toplantının devamında birim amirlerimizi dinleyen Genel Müdürümüz GÜLDAL, yürütülen faaliyetlere ilişkin talimatlarını birim amirlerimize iletti.