GENEL MÜDÜRÜMÜZ GÜLDAL: YÜKSEK STOK OLUŞTURDUK

14-10-2022 / Gösterim Sayısı : 2791 / Arşiv

Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, TMO’nun 1999 yılından bugüne en yüksek alım faaliyetini gerçekleştirmekte olduğunu belirterek “En yüksek stoku oluşturduk. Bir yandan alımlarımız devam ederken diğer yandan da piyasa regülasyon çalışmalarımızı da yürütüyoruz.” dedi. GÜLDAL, alım sezonunun bitmesi ile TMO’nun piyasa yönetimi çalışmalarına ağırlık vereceğini aktardı.

Toprak Mahsulleri Ofisi Merkez Birimleri Koordinasyon Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL başkanlığında Genel Müdür Yardımcılarımız ve Merkez birim amirlerimizin katılımıyla yapıldı.

Toplantının açılışında konuşan Genel Müdürümüz GÜLDAL, 2022 yılının Kurumumuz açısından oldukça tempolu geçmekte olduğunu belirterek “Bu yıl çok aktif bir alım politikası yürütüyoruz. Personelimize, özellikle taşra teşkilatımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Büyük bir fedakârlıkla çalışarak faaliyetlerimizi aksatmadan devam ettiriyorlar.” diye konuştu.

GÜLDAL, fiyatların hasat öncesinde açıklanmasının ve faaliyet alanımızdaki ürünlere iyi fiyat verilmesinin üreticileri TMO’ya yönelttiğini belirtti. GÜLDAL, piyasa gelişmelerinin sürekli takip edildiğine vurgu yaparak “İhtiyaç duyulduğunda bazı ürünlerde alım fiyatlarımızı güncelledik. Üreticilerimiz alım politikalarımızdan oldukça memnun. 1999 yılından bu yana en yüksek stoku oluşturduk. Bir yandan alımlarımız devam ederken diğer yandan piyasa regülasyon çalışmalarımızı da yürütüyoruz. Ekmeğe giden yolculukta un fiyatlarını regüle etmeye devam ediyoruz. Diğer yandan besicilerimize uygun fiyatla arpa ve mısır satışını içeren yem regülasyon çalışmamızı tamamlayarak Bakanımıza sunduk. Önümüzdeki dönemde alım sezonumuz tamamen bitmiş olacak. Biz TMO olarak piyasa yönetim çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz.” dedi.

Kurumsal faaliyetlerimizin tüm sektör paydaşlarıyla koordineli şekilde yürütüldüğünün altını çizen GÜLDAL “Biz TMO olarak sektörle sıklıkla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunuyoruz. Bu açıdan saha ziyaretlerimiz çok önemli. Hem üreticilerimizle hem de üretici temsilcileriyle bir araya gelerek ilk elden bilgilendirmeler yapıyoruz ve onların taleplerini dinliyoruz. Vatanımız ve milletimiz için çalışmaya, üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantı, birimlerimizin faaliyet alanlarıyla ilgili yaptıkları sunumlar ile son buldu.