GENEL MÜDÜRÜMÜZ GÜLDAL: ALIMLARIMIZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

16-08-2022 / Gösterim Sayısı : 3064 / Arşiv

Hasadın tamamlandığı ve yeni başladığı bölgelerde bir dizi ziyaret ve temas gerçekleştiren Genel Müdürümüz GÜLDAL “İş yerlerimizde personelimiz mesai gözetmeden yoğun şekilde çalışıyor. Alımlarımız hız kesmeden devam ediyor.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL beraberindeki heyetle Kurumumuzun hububat alım faaliyetlerini yerinde denetlemek üzere Kars, Erzurum, Erzincan, Sivas, Yozgat ve Kırıkkale’de saha ziyaretleri gerçekleştirdi.

Kars programına sektör toplantısıyla başlayan Genel Müdürümüz, burada 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN ve TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Yunus KILINÇ ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda tahıl piyasalarına yönelik değerlendirmede bulunan ve TMO alım politikaları hakkında bilgi veren GÜLDAL “Kars’ta başlayan hububat hasadının tüm üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu sene gecikmeli olarak başlasa da tüm yurdumuzda hasat yüzleri güldürüyor. Ziyaret ettiğimiz bölgelerde kalite ve verimin gayet yüksek olduğunu görüyoruz. Üreticilerimiz hem ürün kalitesinden hem de TMO alım politikalarından oldukça memnun. TMO’ya yoğun bir teveccüh var. Türkiye'nin kendisine yetecek miktarda üretimi söz konusu. Bundan sonraki yıllarda da buğday ekiminin artmasını ve üreticilerimizin hububata yönelmelerini bekliyoruz.” diye konuştu.

Toplantı sonrasında TMO Kars Ajans Amirliğimizi ziyaret eden Genel Müdürümüz, kendisini güler yüz ve ilgiyle karşılayan üreticilerle sohbet etti. Bölgede alımın yoğun bir şekilde devam ettiğini, Kurumumuzun üreticilerin yanında olduğunu belirtti.

Kars’taki temasları kapsamında Kars Valisi Sayın Türker ÖKSÜZ ile Kars Tarım ve Orman İl Müdürü Sayın İbrahim ALTINTAŞ’ı makamında ziyaret ederek tarımsal piyasalara ilişkin istişarede bulunan GÜLDAL, bölgede yürüttüğümüz alım faaliyetlerini istişare etti.

Kars’taki ziyaretlerinin ardından Erzurum’a geçen Genel Müdürümüz; Başmüdürlüğümüz, bağlı işyerlerimiz ile Aziziye LİDAŞ’ta inceleme ve değerlendirmelerde bulundu. Hububat alımlarını yerinde gören GÜLDAL, “İş yerlerimizde tritikale, yulaf, arpa ve buğday alımlarımız devam ediyor. Hiçbir aksaklığa mahal vermemek için titizlikle çalışan personelimizin mesaisi gece yarısını buluyor. Üreticilerimizin ve mesai arkadaşlarımızın emeği çok büyük. Bu emekler sayesinde depolarımız doluyor ve bazı bölgelerimizde alımlarımız açık yığınlara yapılıyor. Kısa sürede büyük miktarda alımlar gerçekleştiren personelimize kolaylık, üreticilerimize bol kazanç diliyorum.” dedi.

Ziyaretlerine Erzincan’da devam eden Genel Müdürümüz, burada verimin çok yüksek olduğuna ve bereketli bir sezon geçirildiğine işaret etti. Erzincan Ajans Amirliğimizde depoların ve açık yığın sahalarının tam doluluk kapasitesine ulaştığını belirten GÜLDAL, yeni depolama alanı için talepte bulunulduğunu söyledi. Buradaki ziyaretinde Genel Müdürümüze Tarım ve Orman İl Müdürü Murat ŞAHİN, İl Başkanı Mehmet Cahit ŞİRECİ, Ziraat Odası Başkanı Tamer GEYİK, DSYB Başkanı Faruk GÜNAY, DKKYB Başkanı İbrahim KARAKUŞ, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Rahmi ÖZENDİ ve ERTAYBİR Başkanı Çelebi ŞAHİN eşlik etti.

Erzincan’daki temaslarının ardından Sivas’a geçen GÜLDAL, alım noktalarımız ve lisanslı depolarda incelemelerde bulundu. GÜLDAL “Hasadın devam ettiği Hafik’te Sivas LİDAŞ’ı ziyaret ettik. Buradaki traktör yoğunluğunu görünce memnun olduk. Alımlar geç saatlere kadar devam ediyor. Çiftçilerimiz bizi görünce memnuniyetlerini dile getirdiler. Sivas Başmüdürlüğümüz ise bölgenin en yoğun alımını gerçekleştiriyor. Personel, depo ve depolama alanlarını değerlendirerek ihtiyaç duyulan ilave tedbirleri hemen uygulamaya başladık. Üreticilerimizin memnuniyeti ve samimiyeti gücümüze güç katıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Genel Müdürümüze Yıldızeli Tesisli Ekibimizi ziyareti sırasında Ziraat Odası Başkanı Ali BALBAY eşlik etti. Genel Müdürümüz, üreticilerimizin ürünlerini daha hızlı teslim edebilmesi için açık yığın sahası temin eden BALBAY’a ilgisi ve işbirliği için teşekkür etti.

Yozgat ve Kırıkkale’de de alım noktalarımızı ziyaret eden Genel Müdürümüz, devam eden hububat alımlarını inceledi. Personelimizden yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi alan GÜLDAL, üreticilerimizle de sohbet ederek onların talep ve beklentilerini dinledi.