GENEL MÜDÜRÜMÜZ GÜLDAL: FINDIK ALIMI İÇİN HAZIRIZ

10-08-2022 / Gösterim Sayısı : 2259 / Arşiv

Fındık hasat sezonunun başlamak üzere olduğunu belirten Genel Müdürümüz GÜLDAL “TMO olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Fındık alımı için hazırız.” dedi.

Sakarya'da, "8-14 Ağustos Dünya Fındık Haftası" kapsamında "Herkes için Fındık" temasıyla düzenlenen programda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, fındık üreticisinin dört gözle beklediği hasat döneminin başlamak üzere olduğuna işaret etti.

GÜLDAL konuşmasında, “22 Ağustos’u ilk alım tarihimiz olarak planladık. Alıma hazır hâle gelmiş durumdayız. Çiftçilerimiz için de çok önemli bir sezon. TMO olarak yaptığımız tüm hazırlıklar onların işini kolaylaştırmak için. Malum Cumhurbaşkanımız fındığa gerçekten en kıymetli değeri biçerek bizi de görevlendiriyor. Bu sene de desteklerle beraber verilen ortalama 54 lira fiyat, üreticilerimiz ve üretici temsilcilerimiz tarafından memnuniyetle karşılandı. Tüm üreticilerimize bereketli bir sezon diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Sayın Adem SARI’nın ev sahipliğinde düzenlenen Fındığa Değer Katanlar Ödül Töreni’ne TOBB Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, Ulusal Fındık Konseyi ve Giresun Ticaret Borsası Başkanı Sayın Hamza BÖLÜK, Sakarya Milletvekili Sayın Çiğdem Erdoğan ATABEK, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem YÜCE ve Sakarya Valisi Sayın Çetin Oktay KALDIRIM katıldı.

Konuşmaların ardından protokol, fındığın tanınması konusunda çeşitli kategorilerde başarılı görülen firma ve bireylere ödüllerini takdim etti.

Sakarya’daki Dünya Fındık Haftası programının öncesinde, Genel Müdürümüz başkanlığında her yıl fındık hasadı öncesi düzenlenen Fındık Alım Kampanyası hazırlık toplantımız gerçekleştirildi. Genel Müdürümüz GÜLDAL burada yaptığı konuşmada, “Bugün, tam olan alım hazırlıklarımızı bir kez daha gözden geçirdik. TMO olarak hiçbir aksaklığa meydan vermeden alım sürecini yöneteceğiz. Üreticilerimizin alın terini yerde bırakmayacağız.” dedi.  Toplantıya fındık üretim bölgelerindeki Başmüdürlerimiz ile ilgili personelimiz katıldı.

Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL daha sonra Sakarya Ticaret Borsasının (STB) girişimleriyle inşa edilen 25 bin 800 ton kapasiteli lisanslı deponun açılış törenine katıldı. Törende konuşan GÜLDAL hasat döneminde ülkenin yarısını gezdiğine ve lisanslı depoların yüzde 85 oranında dolu olduğuna değinerek, "Mısır hasadı yeni başlıyor. TMO olarak yoğun bir alım kampanyası yürütüyoruz. Üreticimiz de fiyatlardan son derece memnun ve bizi tercih ediyor. Depolarımız büyük ölçüde doldu ve toprak üstü açık yığınlar yapıyoruz. Demek ki Türkiye'de depolara özellikle de lisanslı depolara ihtiyaç var." şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından katılımcılar tesisin açılışını gerçekleştirdi.