GENEL MÜDÜRÜMÜZ AHMET GÜLDAL: TMO’YA TESLİMAT YOĞUN ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

15-07-2022 / Gösterim Sayısı : 3944 / Arşiv

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL Trakya Bölgesinde bir dizi temas gerçekleştirerek hasat sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. GÜLDAL, bölgede TMO’ya yoğun şekilde ürün teslimatı olduğunu ve TMO'nun alım fiyatlarının üreticiler tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi.

Alım sürecini ilk elden yöneten Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, Balıkesir ve Bursa temaslarının ardından Trakya Bölgesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. GÜLDAL,  Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da TMO Başmüdürlükler ve Ajans Amirliklerimiz ile lisanslı depolarda incelemelerde bulundu.

İlk olarak Kırklareli Başmüdürlüğümüzü ziyaret eden GÜLDAL, personelimizle bayramlaşarak buradaki alım faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı.

Genel Müdürümüz daha sonra Pınarhisar Kainat Lisanslı Depoculuk ve Laboratuvarını ziyaret etti. Burada incelemelerde bulunan GÜLDAL, yetkililerden bilgi aldı. Buradaki gözlemleri sonucunda bir değerlendirmede bulunan GÜLDAL “Kainat LİDAŞ’a ait 70 bin tonluk depoya buğday teslimatı yoğun bir şekilde devam ediyor. Üreticimizin %90’ı ürünlerini TMO’ya satıyor. Üreticilerimize teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Genel Müdürümüz ziyaretlerine Lüleburgaz ve Babaeski’de devam etti. Buralardaki TMO Ajans Amirliklerimizde personelimizle bayramlaşan GÜLDAL, alım faaliyetlerimize ilişkin bilgiler aldı.

TMO-TOBB Lidaş Babaeski Şube Müdürlüğü ziyaretiyle programına devam eden GÜLDAL, burada üreticilerimizin yoğun ürün arzı olduğunu ifade etti. Yoğunluktan dolayı mağduriyet oluşmaması için ilave tedbirler alındığını söyleyen GÜLDAL “Üreticilerimizin TMO’ya olan yoğun ilgisinden çok memnunuz. Bayram arası nedeniyle burada oluşan dolu araç yoğunluğunun daha hızlı boşaltılmasını sağlayarak süreci hızlandıracağız.” dedi.

Daha sonra Edirne Başmüdürlüğümüze geçen Genel Müdürümüz Havsa Tesisli Ekip’te modern açık yığın depolama ünitesinde (MAYDÜ) incelemelerde bulundu. Burada bizzat ürün alımı yapan GÜLDAL, üreticilerimizle de yakından ilgilendi. Ürününü satmak için getiren 82 yaşındaki üretici Özbar ERBAY ile sohbet eden Genel Müdürümüz, gayret ve emekleri için üreticimize teşekkür etti.

Havsa ESLİDAŞ’ta da ürün teslimi için bekleyen çiftçilerimizle sohbet eden GÜLDAL “Üreticilerimiz TMO alım fiyatlarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Ayrıca taleplerini de dinleyerek notlarımızı aldık. İlgili birimlere ileteceğiz.” diye konuştu.

Buradan Lalapaşa’ya geçen Genel Müdürümüz GÜLDAL, Lalapaşa Tesisimizde MAYDÜ ve açık yığın hububat depolama sistemimizi yerinde inceleyerek personelimizden bilgi aldı.

Genel Müdürümüz daha sonra Uzunköprü Ajans Amirliğimizi ziyaret etti, hububat getiren üreticilerle sohbet etti.

Burada incelemede bulunan GÜLDAL, TMO Edirne Şube Müdürü İbrahim DUMAN ve Uzunköprü TMO Ajans Amiri Metin DERDİYOK'tan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Genel Müdürümüze ziyaretinde Edirne Tarım ve Orman Müdürü Atilla BAYAZIT da eşlik etti.

Genel Müdürümüz burada Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulundu. GÜLDAL, AA muhabirine 3 gündür Marmara ve Trakya'daki TMO alım merkezlerini ziyaret ettiğini dile getirdi. Hububat alımıyla ilgili inceleme ve değerlendirme çalışması yaptığını belirten GÜLDAL, Trakya'da arpa ve buğdayın yüzde 90'ının hasat edildiğini söyledi.

Genel Müdürümüz, TMO alım merkezleri ve lisanslı depolar üzerinden alım yerlerinin tamamının faal şekilde çalıştığını ifade etti. Üreticilerin TMO'ya rağbet gösterdiğini vurgulayan GÜLDAL, şunları kaydetti:

"Üreticimiz TMO'ya ciddi rağbet gösteriyor. Üreticiler hasatlarını büyük ölçüde tamamladı ve teslimatlar devam ediyor. Çok yoğun bir hasat çok yoğun teslimat devam ediyor. TMO olarak tüm tedbirlerimizi aldık, personel görevlendirmesi, çalışma saatlerinin düzenlenmesi noktasında. Üreticilerimizin en kolay şekilde ürününü teslim etmesini istiyoruz.

TMO'nun 2022 yılı hasadında uygulamış olduğu buğday için ton başına 7 bin 450 lira, arpa için ton başına 6 bin 200 lira fiyatı, üreticiler tarafından son derece memnuniyetle karşılanıyor. Bunu her yerde sorduk, onlar da memnuniyetlerini ifade ettiler. Çalışmadan, fiyattan ve verimden şükür bu sene memnuniyet söz konusu."

Uzunköprü’deki inceleme ve değerlendirmelerinin ardından Keşan’a hecen Genel Müdürümüz TMO-TOBB Lidaş Keşan Şube Müdürlüğümüzde üreticilerimizle bir araya geldi. Genel Müdürümüze burada Belediye Başkanı Mustafa HELVACIOĞLU, Keşan Ticaret Borsa Başkanı Necmi KAYMAZ, Ziraat Odası Başkanı Hasan ŞEN, Ticaret Odası Başkanı İsmail ŞAPÇI ve İpsala Ticaret Borsası Başkanı Necmi SEZER eşlik etti.

Daha sonra Tekirdağ’a hareket eden Genel Müdürümüz burada da işyerlerimizdeki faaliyetlerimize ilişkin incelemelerde bulundu. Genel Müdürümüz Tekirdağ Başmüdürlüğümüzü, Malkara, Hayrabolu ve Muratlı Ajans Amirliklerimizi ziyaret etti. Personelimizden alım sürecine ilişkin bilgiler alan Genel Müdürümüz özverili çalışmalarından dolayı personelimize teşekkür etti.

Ziyaretine Tekirdağ Başmüdürlüğümüzde devam eden Genel Müdürümüz tüm alım merkezlerimizin randevu ve teslimat programını kontrol etti. Ayrıca 13 Temmuz’un TMO’nun kuruluş yıldönümü olması nedeniyle personelimizin sürpriziyle karşılaşan Genel Müdürümüz personelimizle birlikte pasta keserek TMO’nun 84. kuruluş yıldönümünü kutladı.

 Programını Çorlu Ajans Amirliğimizi ziyaretiyle sonlandıran GÜLDAL, buraya ürün teslimi için gelen üreticilerimizle sohbet etti. Üreticiler bu yıl verimin yüksek olduğunu ve TMO’nun alım politikaları sayesinde emeklerinin karşılığını aldıklarını belirttiler. Genel Müdürümüz de üreticilerimize teşekkür ederek bereketli olsun dileklerini iletti.