GENEL MÜDÜRÜMÜZ AHMET GÜLDAL: BAYRAMDA VE TATİL GÜNLERİNDE ALIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

07-07-2022 / Gösterim Sayısı : 2013 / Arşiv

 

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümü Ahmet GÜLDAL, bugünlerde ülkemizde hasadın yoğunlaşmaya başladığını belirterek “Arefe günü dâhil olmak üzere, bayramın 3. ve 4. günü tüm birimlerimiz aktif şekilde çalışacak. Temmuz ayı boyunca normalde tatil günleri olan pazar günleri de alım yerlerimiz açık olacak.” dedi.

6 Temmuz 2022’de video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen TMO Merkez ve Taşra Birim Amirleri Toplantısı’nda konuşan Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, yoğun bir hasat döneminin içinde olduğumuzu belirterek Kurumumuzun tecrübesi ve personelimizin gayretiyle sürecin başarılı bir şekilde yönetildiğini vurguladı.

Bu yıl geçen yıldan çok daha yüksek bir rekolte ve verimlilik söz konusu olduğunu hatırlatan Genel Müdürümüz, alım fiyatlarımızın revize edilmesinin de çiftçiyi memnun ettiğini ifade etti. GÜLDAL “400 lira buğdayda 200 lira arpada fiyat artışına gittik. Hasat yapılan bölgelerde TMO’ya tercih arttı. Elinde malını bekleten üreticimiz TMO’ya yöneldi. Üreticilerimizin talepleri doğrultusunda prim ödemelerini de öne çektik. TMO’ya büyük bir talep olduğunu memnuniyetle görüyoruz.” diye konuştu.

TMO olarak hazırlıklarımızı aylar öncesinden yaptığımızın altını çizen GÜLDAL, “İç piyasadan mümkün olduğu kadar en yüksek seviyede hububat alımını gerçekleştireceğiz. Tecrübelerimiz bunu yapmaya elverişlidir. Genel Müdürlüğümüz ve taşra birimlerimiz arasında sıkı bir koordinasyonla alım sürecini başarılı bir şekilde yürütüyoruz. İnşallah hep beraber bereketli bir sezon geçireceğiz. Hepinize kolaylıklar diliyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.