GENEL MÜDÜRÜMÜZ AHMET GÜLDAL: TÜM EKİBİMİZLE SAHADAYIZ

08-06-2022 / Gösterim Sayısı : 1478 / Arşiv

Hububatta 2022 yılı hasat sezonunun başladığını belirten Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL “Türkiye’de şu anda yüzde 3 ile 5 arasında hububat hasadı yapıldı. Hasat güney illerimizde başladı, devam ediyor. Biz TMO olarak tüm ekibimizle sahadayız.” dedi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklanan 2022 yılı fiyatları üzerinden hububat alımı yapacak olan TMO’nun, günler öncesinden hazırlıklarını tamamladığının altını çizen Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, TMO Merkez ve Taşra Birim Amirleri Toplantısı’nda konuştu.

6 Haziran 2022’de video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Müdürümüz GÜLDAL, Toprak Mahsulleri Ofisinin tüm teşkilatıyla alım sezonuna hazır olduğunu belirtti.  Genel Müdürümüz, “2022 hasat döneminde güçlü bir stok oluşturmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, yapacağız. Merkez ve taşra birimlerimizin sıkı iş birliği ve büyük fedakârlığıyla bu süreci yöneteceğiz. Tüm personelimizin mesai mefhumu gözetmeden yüreğini, gayretini ortaya koyacağını biliyorum. Bu sinerji ile tam kadro olarak sahadayız.’’ dedi.

Bu yıl üreticilerimizi teşvik etmek için yeni adımlar atıldığını kaydeden Genel Müdürümüz “Ürününü 1 Eylül’e kadar TMO’ya getiren üreticilerimize buğday için 1000 TL, arpa için 500 TL prim ödemesi yapılacak. Bu ödemeler Bakanlığımız tarafından eylül ya da ekim ayında gerçekleştirilecek. Öte yandan üreticilerimiz Bakanlığımızdan aldıkları diğer primlerden de faydalanmaya devam edecek.’’ diye konuştu.

Üreticilerimizin işini kolaylaştırmak amacıyla randevulu alım sisteminin bu yıl da devam edeceğini hatırlatan Genel Müdürümüz, lisanslı depolar aracılığıyla da ürün alımının yapılacağını belirtti.

Her bir TMO iş yerinin üreticilerin taleplerini önceleyerek hareket edeceğini kaydeden GÜLDAL “İş yerimizin olmadığı yerde gerekirse geçici alım merkezleri açacağız. Telefonlarımız hep açık olacak ve üreticilerimizin taleplerine anında geri dönüş yapacağız. TMO’ya ürün teslim etmek isteyen her bir üreticimizin kolaylıkla bize ürün teslim etmesini sağlayacağız. Tüm hazırlıklarımızı buna göre yaptık.’’ dedi.

Saha ziyaretlerini prensip hâline getirdiğini belirten GÜLDAL “Zamanımızı iyi planlayarak hasat yapılan hemen her yere gitme niyetindeyim. Buralarda üreticilerimiz başta olmak üzere üretici ve sektör temsilcileri ile bir araya geleceğim.” ifadelerini kullandı.  Genel Müdürümüz GÜLDAL konuşmasını “Bu hasat sezonunun başta üreticilerimiz olmak üzere vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’ diyerek sonlandırdı.