GENEL MÜDÜRÜMÜZ GÜLDAL: AYÇİÇEĞİ VE DİĞER GIDA ÜRÜNLERİNDE ARZ SIKINTISI YOK

04-04-2022 / Gösterim Sayısı : 1497 / Arşiv

Ramazan öncesinde tüm tedbirlerin aldığını belirten Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL “Ayçiçek yağı dahil olmak üzere faaliyet alanımızdaki tüm ürünlerde stoklarımız yeterli, herhangi bir arz sıkıntısı yok.’’ dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL AGRO TV’de Gündem Özel programına katılarak ayçiçeği yağı başta olmak üzere tarım sektörü gündemine dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

Geçen yıl Ramazan ayında ayçiçeği yağına dair tereddüt ve endişelerin oluşması sonrasında Kurumumuzun devreye girdiğini anımsatan GÜLDAL, makul fiyatlarla piyasada dengenin sağlandığını belirterek, ‘’Geçen sene görev alanımıza giren ayçiçek yağında bu sene de tedariklerimizi gerçekleştirdik. Dış tedarikle temin ettiğimiz ayçiçek yağlarımızı rafine ederek satışa sunduk. Türkiye’de yaygın satış ağına sahip olan Tarım Kredi Marketlerinde 129 TL’den satışa sunduğumuz yağlar Ramazan öncesinde vatandaşlarımıza ulaşmaya başladı. Bu sayede diğer marketlerde yüksek fiyatla satılan yağlar da makul seviyeye indi.’’ diye konuştu.

Genel Müdürümüz faaliyet alanımızdaki diğer ürünlerde olduğu gibi yağda da piyasayı yakından takip ettiğimizi ifade ederek, ‘’İhtiyaç durumunda takviyelerimiz devam edebilir. Ancak şu anda mevcut stoklarımız hasada kadar rahatlıkla yetecek seviyede. Ayrıca özel sektörün tedarikleri de devam ediyor.’’ dedi.

Devletimizin tüm tedbirleri aldığını ve gerekli planlamaların yapıldığını vurgulayan GÜLDAL, tüketicilere seslenerek üretim zincirinin aksamadan devam ettiğini bildirdi. Herhangi bir endişeye mahal olmadığını belirten GÜLDAL, ‘’Ekonomisi oturmuş ülkelerde bile lojistikte sıkıntılar yaşandığını ve rafların boşaldığını gördük. Ama çok şükür ülkemizde böyle problem söz konusu değil. Bakanlıklarımızın ve ilgili Kamu Kurumlarımızın koordinasyonunun sağlıklı şekilde işlemesi ve hızlı reaksiyon almaları sayesinde gıda tedarikinde herhangi bir sorun yaşamadık yaşamayacağız.’’ ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yıl fiyat artışlarına neden olan birçok olay yaşadığımızı anımsatan GÜLDAL, bu yıl kuraklık travmasını yaşamayacağımızı belirterek, ‘’Tüm bölgelerimizde kar ve yağmur, ürün gelişimini çok olumlu etkiliyor. Geçen yıla göre %50-60 oranında daha fazla düşen yağışlar ve kar örtüsü sayesinde çiftçilerimizle birlikte daha yüksek bir moralle sezona hazırlanıyoruz.’’ dedi.