GENEL MÜDÜRÜMÜZ GÜLDAL: KÜÇÜKBAŞ YETİŞTİRİCİLERİMİZE YÖNELİK DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK

20-12-2021 / Gösterim Saysı : 3261 / Arşiv

 Toprak Mahsulleri Ofisinin temmuz ayından itibaren küçükbaş yetiştiricileri için uygun fiyatlı arpa satışlarına başladığını anımsatan Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL ‘’Yeni hasat dönemine kadar desteklerimiz devam edecek.’’ dedi.

Sektörle temas hâlinde kalmanın önemini sık sık vurgulayan, Türkiye’nin her bölgesinde sektör temsilcileriyle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL; Antalya’da Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinin (TÜDKİYEB) ev sahipliğinde düzenlenen Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Burada yaptığı konuşmada Genel Müdürümüz, yürütmekte olduğumuz yem regülasyon çalışmasına ilişkin detaylı bilgiler verdi.

TMO’nun küçükbaş, büyükbaş ve kanatlı hayvan yetiştiricileri için yem regülasyon çalışması başlattığını belirten Genel Müdürümüz ‘’Özellikle yetiştiriciliğin en büyük maliyeti olan yem giderine katkı sağlamak için siz yetiştiricilerimize destek veriyoruz. Arpa, mısır ve yemlik buğday gibi yem ham maddeleriyle sizleri desteklemeye çalışıyoruz.’’ dedi.

Kurumumuzun üretici dostu politikalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Müdürümüz, ilgili kurumlarla iş birliği hâlinde yetiştiricilerin desteklenmeye devam edileceğinin altını çizerek ‘Sayın Bakanımız Bekir PAKDEMİRLİ’nin talimatları ile 3 yıldır doğrudan üreticimize yem ham maddesi satıyoruz. Sektörün tamamına öncelikle üretim yapmak kaydıyla imkânlar sağlamaya çalışıyoruz. Temmuz ayından itibaren koyun ve keçi yetiştiricileri öncelikli olmak üzere arpa satışlarına başladık. TMO’nun başta küçükbaş olmak üzere tüm yetiştiricilerimize yem tedariki devam edecek.’’ ifadelerini kullandı.

Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Yunus KILIÇ ile Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya ERDURMUŞ ‘un da katılım sağladığı TÜDKİYEB 15. Yıl Buluşması ve Değerlendirme Toplantısı yarın da devam edecek.