GENEL MÜDÜRÜMÜZ AHMET GÜLDAL’IN KARADENİZ ZİYARETİ

08-11-2021 / Gösterim Sayısı : 1790 / Arşiv

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL; Kurumumuz faaliyet alanındaki iş ve işlemler kapsamında Giresun, Trabzon ve Ordu’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

1 Kasım 2021 tarihinde Giresun Ticaret Borsasının ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Lisanslı Depoculuk Çalıştayı”na katılan Genel Müdürümüz; burada yaptığı konuşmada fındıkta kalite ve verim artırılması, lisanslı depolar üzerinden alımın yaygınlaştırılması gibi konularda görüş bildirdi. Fındıkta 2021 sezonunun verimli geçtiğini belirten GÜLDAL, TMO alımlarının fındık üreticisi için bir sigorta niteliği taşıdığını kaydetti.

 Fındıkta Lisanslı Depoculuk Çalıştayının sona ermesinin ardından Karadeniz Giresun Başmüdürlüğümüzü ziyaret eden GÜLDAL, personelimizle bir araya geldi ve devam eden fındık alım sürecine ilişkin son detayları gözden geçirerek değerlendirmelerde bulundu.

 Ziyaretinin ikinci gününde Trabzon’a giden GÜLDAL, Trabzon Valisi Sayın İsmail USTAOĞLU’nu makamında ziyaret etti. Karşılıklı fikir alışverişi şeklinde gerçekleşen görüşme sonrası Genel Müdürümüz, misafirperverlikleri için Sayın Valimize teşekkür ederek Trabzon Başmüdürlüğüne geçti. Burada devam eden sevk ve tahliye işlemlerini yerinde inceleyen GÜLDAL, fındık alım faaliyetlerimiz konusunda görüşlerini personelimizle paylaştı.

Genel Müdürümüz daha sonra Trabzon Liman AŞ Genel Müdürü Sayın Muzaffer ERMİŞ’i ziyaret etti. Buradaki görüşmenin ana gündem maddesi Başmüdürlüğümüz programı ve liman hizmetlerindeki ihtiyaçlar oldu.

Ziyaretlerine Trabzon Başmüdürlüğümüze bağlı fındık alım noktalarında devam eden GÜLDAL, alım sürecini yerinde inceledi. Arsin’deki depolarımızı ziyareti sırasında fındık alımları konusunda üreticilerle sohbet eden Genel Müdürümüz ‘’Arsin’deki alım noktalarımızda bir araya geldiğimiz üreticilerimizin TMO’yu tercih etmeleri memnuniyet verici.’’ ifadelerini kullandı.

Daha sonra Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Arsin Ziraat Odası Başkanı Sayın Hasan KOZOĞLU’nu makamında ziyaret eden Genel Müdürümüz, burada üretici temsilcileriyle fındık piyasaları üzerine görüş alışverişinde bulundu ve üreticilerin TMO’yu tercih etmelerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Trabzon’daki ziyaretlerini tamamlamasının ardından Ordu’ya geçen Genel Müdürümüz, Ordu Tarım ve Orman İl Müdürümüz Sayın Kemal YILMAZ ile kivi bahçelerini ziyaret etti. Altınordu ilçesinde bir üreticiye ait kivi bahçesinde incelemeler yapan Ahmet GÜLDAL, burada coğrafi işaret alan Ordu kivisi hakkında bilgiler aldı ve üreticilere bereketli bir hasat sezonu diledi.

Ordu’da iki ayrı fındık kırma ve entegre tesisini de ziyaret eden Genel Müdürümüz,  ‘’Tesislerimizde fındığın üretimden tüketime kadar olan yolculuğu hakkında bilgi aldık. Fındığa değer katan tesislere başarılar dileriz.’’ değerlendirmesinde bulundu. Daha sonra Karadeniz Ordu Başmüdürlüğümüze geçen GÜLDAL, devam eden fındık alım kampanyamız hakkında personelimizden bilgi aldı.

Son olarak Karadeniz Samsun Başmüdürlüğümüzü ziyaret eden Genel Müdürümüz personelimizle bir araya geldi ve buradaki faaliyetlerimiz hakkında personelimizden detaylı bilgiler aldı.