TMO EYLÜL AYINDA TOPLAM 800 BİN TON HUBUBATI SATIŞA AÇMIŞTIR.

03-09-2021 / Gösterim Saysı : 7806 / Arşiv

 

Kuruluşumuz BESİCİ VE YETİŞTİRİCİLERİMİZE 2.000 TL/Ton fiyatla, YEM FABRİKALARINA ise 2.050 TL/Ton fiyatla peşin bedel mukabili olarak yönelik arpa satışlarına Eylül ayında da devam edecektir.

Ekmeklik Buğday satışlarımız 2.4752.525 TL/Ton fiyatla peşin bedel mukabili olarak KANATLI HAYVAN BESİCİ VE YETİŞTİRİCİLERİNE (beyaz et, yumurta vs.), UN FABRİKALARINA, BULGUR FABRİKALARINA ve BİSKÜVİ FABRİKALARINA yönelik olarak başlamıştır.

Makarnalık Buğday satışlarımız ise 2.550-2.650 TL/Ton fiyatla peşin bedel mukabili olarak BULGUR FABRİKALARINA yönelik olarak başlamıştır.

Arpa ve buğday satışlarımız için başvurular 06 Eylül 2021 - 15 Eylül 2021(dahil) tarihleri arasında;

Liman işyerlerimizden besici ve yetiştiricilerimize yapılacak arpa satışları “ELEKTRONİK SATIŞ PLATFORMU” üzerinden, iç merkezlerdeki arpa satışlarımız için ise TMO ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİ vasıtasıyla yapılacaktır.

Yem fabrikalarına yapılacak arpa satışlarımız “YEM FABRİKALARI ELEKTRONİK SATIŞ PLATFORMU” üzerinden yapılacaktır.

Buğday satışlarımıza ise ağırlıklı olarak “ELEKTRONİK SATIŞ PLATFORMU” üzerinden başvuru alınacaktır.

Tahsis sonuçlarının açıklanmasını müteakip satışı yapılan stoklar için para yatırma süresi 06 Ekim 2021, ürün teslimleri 28 Ekim 2021 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.

Kuruluşumuzca piyasalar yakından takip edilmektedir. TMO iştigal alanına giren ürünlerde stoklarını takviye edecek, uygun fiyatla kullanıcılarına yönelik hammadde tedarikine devam edecek ve görev alanındaki ürünlerde ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde piyasa istikrarı temin edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ 
GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 

 

Link: Satış Esaslarımız (Buğday)

Link: Satış Esaslarımız (Arpa)

Link: Taahhütname)