GENEL MÜDÜRÜMÜZ GÜLDAL MARDİN’DE SEKTÖR TOPLANTISINA KATILDI

12-07-2021 / Gösterim Saysı : 1070 / Arşiv

 

Mardin’de Güneydoğu Anadolu ve Dicle Un Sanayicileri Derneklerinin düzenlediği “2021/2022 Yılı Hasat Dönemi ve Sonrası Toplantısı”na Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL ve Kurumumuzdan teknik bir heyet tarafından katılım sağlandı.

Genel Müdürümüz GÜLDAL, toplantı açılışında yaptığı konuşmada önümüzdeki sürece ilişkin mesajlarını sektörle paylaştı.

Bu sezon, hasattan önce alım fiyatlarının açıklandığını, üreticilerimizin TMO alım fiyatlarından memnun olduklarını belirten GÜLDAL, alım fiyatlarının akabinde satış fiyatlarını da ilan ettiklerini, TMO’nun sezon boyunca piyasa istikrarını sağlamak üzere piyasada aktif bir şekilde yer almaya devam edeceğini, bu yıl yaşanabilecek her senaryoya karşı hazırlıklı olduklarını, TMO’nun görev alanına giren ürünlerde her türlü tedbirin alınacağını ifade etti.

Ülkemizde bu yıl kuraklık kaynaklı oluşan arz açığını gidermek üzere erken bir dönemde dış alımlara başlandığını belirten Genel Müdürümüz, TMO stoklarının takviye edilmekte olduğu, ürün darlığı yaşanmayacağı, hububat fiyatlarında spekülatif artışlara müsaade edilmeyeceği mesajlarını verdi.

Bu kapsamda besici ve yetiştiricilerimizin maliyetlerinin artması dikkate alınarak Sn Cumhurbaşkanımızın talimatı ile “Yem Regülasyon Çalışması” başlattıklarını ifade eden GÜLDAL, başta besici ve yetiştiricilerimiz olmak üzere, Temmuz ayından itibaren yem sektöründe faaliyet gösteren kullanıcılara yönelik uygun fiyatla arpa satışlarına başlandığının ve satışlarının sezon boyu devam edeceğinin altını çizdi.

Sektör paydaşları ile istişarenin önemine işaret eden GÜLDAL, program kapsamında Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği temsilcileri ile ayrı bir toplantıda bir araya gelerek, makarna sektörü ile piyasa gelişmelerini değerlendirdi. Bu kapsamda TMO’nun piyasadaki arz-talep dengesini ve fiyat hareketlerini yakından takip ettiklerini ve sezon boyunca gereken tüm önlemlerin ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içinde alınacağını belirtti.

 

 

 


  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •