GENEL MÜDÜRÜMÜZ GÜLDAL: LİSANSLI DEPOCULUĞU KONUŞACAĞIZ

05-01-2021 / Gösterim Saysı : 2390 / Arşiv

Genel Müdürümüz GÜLDAL, TMO öncülüğünde başlatılan ve önemli bir aşamaya gelen Lisanslı Depoculuk Sisteminin mevcut durumunun değerlendirilmesi ve geleceğe yönelik bir plan ortaya çıkarılması amacıyla lisanslı depoculuğu konunun ilgili tarafları ile konuşmayı planladıklarını söyledi.

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, Kurumumuz Merkez Birimleri Koordinasyon Toplantısında konuştu. Genel Müdürümüz GÜLDAL, yeni yılın sağlık ve mutluluk getirmesini dileyerek başladığı konuşmasında, 2021 yılının bol ve bereketli bir yıl olması temennisinde bulundu.

Kurum olarak çalışmalarımıza yeni yılda da ara vermeden devam edeceğimize dikkat çeken GÜLDAL, “TMO personeli olarak başarılarımıza yenilerini ekleyerek bir üst aşamaya taşıyacağız. Faaliyet alanımızdaki her ürünü ekilişinden hasadına kadar takip ederek detaylı raporlar hazırlıyoruz. Kararlarımızı da bu raporları dikkate alarak veriyoruz. İnşallah 2021 yılı bol ve bereketli bir yıl olur. Geride bıraktığımız son üç ay verileri yağışlar bakımından istediğimiz seviyede olmadı. Ancak meteorolojiden gelen veriler iyiye işaret ediyor. Bugün de yağmur yağıyor. İnşallah yağışlar daha da artacaktır. Beklentimiz yağışsız geçen günlerin önümüzdeki haftalarda telafi edilmesi yönündedir.” açıklamasında bulundu.   

Lisanslı Depoculuk Sisteminin, ülkemizde son yıllarda yapılan önemli projelerden olduğuna dikkat çekerek konuşmasına devam eden GÜLDAL, “Biz TMO olarak sistemin merkezinde yer alan kurumlardanız. Sistemin mevcut durumunun ele alınması ve geleceğe yönelik bir projeksiyonunun çizilmesi için Lisanslı depoculuk sisteminin konuşulması gerektiğini düşünüyoruz. Bu ay içinde geniş katılımlı bir toplantı organize etme niyetimiz var. Burada paydaşlar öncelikli olmak üzere lisanslı depoculukla ilgili tüm kesimleri bir araya getirme hedefindeyiz. İlgili paydaşlarla süreci görüşmeye başladık. Önümüzdeki günlerde daha detaylı bilgiler paylaşacağız.” dedi.

Genel Müdürümüzün konuşması sonrası, Merkez Birimlerinin kendi alanlarıyla ilgili yaptığı sunumlarla toplantı devam etti. Toplantıya Merkez Birim amirleri ve Genel Müdür Yardımcılarımız katıldı.