FINDIK ÜRETİCİMİZE MÜJDE

16-12-2020 / Gösterim Saysı : 1965 / Arşiv

 

Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, fındık alım süresinin uzatıldığını, TMO’nun 30 Nisan 2021 tarihine kadar alımına devam edeceği müjdesini verdi. .

Bakanımız Pakdemirli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti: Üreticilerimizi hiç yalnız bırakmadık, bırakmıyoruz. Fındık üreticilerimize müjde: Toprak Mahsulleri Ofisimizin fındık alım süresini 30 Nisan 2021 tarihine kadar uzattık. Hem üreticimizin hem de ülkemizin kazanması için çalışıyoruz. Hayırlı olsun.”

Bakanımızın açıklaması sonrası bir değerlendirmede bulunan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet Güldal da TMO’nun fındık alım süresinin uzatılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Fındık üreticilerimize hayırlı olsun. Biz TMO olarak bu kararın alınmasından memnuniyet duyuyoruz. Faaliyet alanımızdaki diğer ürünlerde olduğu gibi fındıkta da üreticimizin her zaman yanında olduk. Fındık üretimi yapılan Karadeniz Bölgesinde yaygın bir taşra teşkilatı yapımız var. Hâlihazırda fındık alımlarımız devam ediyordu. Alım noktalarımız bu kararla 30 Nisan 2021 tarihine kadar açık olacak. Ben bu kararın fındık üreticimize, Karadeniz Bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.