2020 Dönemi Mısır Alım Fiyatı

04-09-2020 / Gösterim Sayısı : 30395

Kuruluşumuzca iştigal alanımıza giren tüm ürünlerin piyasaları yakından takip edilmekte olup 2020 dönemi mısır hasadı Ağustos ayının ilk haftasında başlayacaktır.
 

TÜİK verilerine göre 2019 yılında 6 milyon ton olan mısır üretimi bu yıl 6,5 milyon ton olarak tahmin edilmektedir.
 

2020 dönemi mısır alım fiyatı; 1.325 TL/Ton olarak belirlenmiştir.
 

Mısır için belirlenmiş olan 1.325 TL/Ton alım fiyatı, Bakanlığımızca verilen yaklaşık 60 TL/Ton prim ve diğer desteklerle birlikte 1.385 TL/Tona kadar yükselmektedir.
 

TMO, Türkiye genelinde bulunan yaklaşık 260 işyeri ve protokol imzalanan yaklaşık 156 lisanslı depo olmak üzere toplam 416 noktada alım yapacaktır.
 

 Üreticilerimizin dikkat edeceği hususlar;
 

TMO'ya ürün teslim edecek üreticilerimizin, alım noktalarımızda herhangi bir zorlukla karşılaşmamaları için;

Covid-19'a karşı önlemlerini mutlaka almaları,
 

ÇKS bilgilerini güncellemeleri, randevu almaları ve ürünlerini randevu alınan gün getirmeleri, anlaşmalı bankalardan alınacak ürün kartı veya banka hesap numaraları ile alım noktalarına gelmeleri,
 

Lisanslı depolara ürün teslim edeceklerin bankadan ELÜS işlem emrine izin veren yatırım hesabı açmaları ve TÜRİB acentelerine başvurarak TÜRİB'e üye olmaları, ürünün, iş yerlerimize/lisanslı depolara ürün sahibi tarafından veya vekâlet verilerek getirilmesi,gerekmektedir.
 

Üreticiler, TMO işlemleri ile ilgili her türlü bilgiyi TMO internet sitesinden (www.tmo.gov.tr), TMO iş yerlerinden ve Alo Ürün Hattından [312 416 34 10 (8 hat)] alabileceklerdir.
 

 

Yeni hasat döneminin ülkemize, milletimize hayırlı ve bereketli olmasını dileriz.
 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.